Németország is katonákkal vonul az ISIS ellen
Német hivatalos források szerint a kormánykabinet döntött a hadsereg szíriai bevetéséről, a parlamentre várnak.
Német hivatalos források szerint a kormánykabinet döntött a hadsereg szíriai bevetéséről, a parlamentre várnak.
Az Iszlám Állam nyilvánosságra hozott egy fotót, állításuk szerint ez a bomba robbant fel az orosz utasszállítón. Eredetileg egy nyugati gépre szánták a bombát.
Boris Kálnoky, aki több német lapnál dolgozik külpolitikai újságíróként, ironikusnak tartja, hogy miközben a terror elleni harc jegyében Putyinnal, Aszad szíriai elnökkel és Recep Tayyip Erdogan török elnökkel barátkozik a Nyugat, még mindig a kerítésépítő Orbán a rosszfiú.
A szíriai kormányhadsereg rakétákkal támadta egy Damaszkusztól keletre lévő város piacterét, a csapásokban legalább 40 ember meghalt, száz megsebesült egy helyben működő civil szervezet szerint.
Vagyimir Putyin orosz elnök szerint rövidesen megkezdődik a katonai adatok cseréje Oroszország és az Egyesült Államok, valamint szövetségeseik katonai illetékesei között az Iszlám Állam szíriai pozícióiról. Egyeztetett Bassár el-Aszad szíriai rezsimmel is, aki pozitívan fogadná azokat az ellenzékieket, akik az Iszlám Állam ellen harcolnának.
Szergej Lavrov orosz külügyminsizter bejelentése szerint az orosz kormány kiegyezhet a szír kormány ellenzékét jelentő mérsékeltebb Szíriai Szabad Hadsereggel. Ezzel az a furcsa helyzet állhat elő, hogy olyan erőkkel működnének együtt katonailag, akik egymást is támadják, viszont egyértelműbb lenne az Iszlám Állam elleni harc.
A szír mérsékelt felkelők 50 tonna lőszert és utánpótlást kaptak az amerikai légierőtől az ország északkeleti részén. A felkelők az Iszlám Állam és a szír Bassár el-Aszád rezsim ellen egyszerre harcolnak, működésüket korábban már átvilágította az USA hadserege.
Egy ellenzéki szír szervezet szerint orosz segítséggel heves harcok árán nyomulnak előre a el-Aszad szíriai rezsim erői az ország központi részén. Eközben az amerikai erők folyamatosan bombázzák az Iszlám Állam állásait.
A Kelet-Ukrajnában és a Krím-félszigeten látott felségjelzés nélküli katonákhoz hasonlóan Szíriában is megjelenhetnek "önkéntes" szárazföldi harcoló alakulatok Bassár el-Aszad rezsimjének oldalán.
Bassár el-Aszad nagyon bízik a szíriai-iráni-iraki-orosz koalícióban, miközben az Egyesült Államokat bírálta.
A brit védelmi miniszternek sem tetszik Putyin szíriai akciója.
Törökország és partnerei az Egyesült Államok vezette nemzetközi koalícióban felszólították pénteken Oroszországot, hogy hagyjon fel a szíriai ellenzék elleni katonai támadásokkal, és légicsapásait összpontosítsa inkább az Iszlám Állam dzsihadista szervezetre.
Csütörtökön ismét légicsapásokat mértek a Bassár el-Aszad elnök ellen harcoló felkelők állásaira az orosz légierő gépei Szíriában – jelentette a libanoni pánarab al-Majadín televíziós csatorna.
"Ami ma történt, az egyértelműen a legerőszakosabb, legpusztítóbb és legátfogóbb támadás volt Homsz környékén" – mondta egy túlélő. Elmondása szerint az orosz gépek magasabban repülnek, ezért nem hallják őket, nincs idő elmenekülni a légicsapás elől. Ellenzéki aktivisták szerint 33 civil, köztük gyerekek haltak meg a szerdai orosz bombázásban.
Terroristák, diktátorok, nacionalisták és prominens vezetők is hozzájárultak ahhoz, hogy a határok nélküli Európa eszméje a végét járja. A Politico című brüsszeli közéleti portál által "piszkos tizenkettőnek" nevezett felelősök között előkelő helyet foglal el Orbán Viktor, aki második a listán, mindjárt Bassár el-Aszad után.
Az Egyesült Államok hevesen ellenzi, hogy Oroszország támogatja Bassár el-Aszad szíriai elnököt, és miután Oroszország tavaly magához csatolta a Krímet, valamint beavatkozott Ukrajnában, a Pentagon megszüntette a magas szintű megbeszéléseket Moszkvával. Ám most azt közölték az amerikaiak, hogy hajlandóak taktikai megbeszélésekre Szíriával kapcsolatban, mert szeretnék, ha Moszkva beszállna az Iszlám Állam elleni harcba.
A szíriai Aleppóban 38 emberrel, köztük 14 gyerekkel végeztek a felkelők kedden – közölte az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja. Aleppó a polgárháború kirobbanása előtt Szíria második legnépesebb városa és fontos gazdasági központja volt. Jelenleg nyugati részét a Bassár el-Aszad elnökhöz hű erők, keleti részét az elnök megdöntéséért harcoló felkelők uralják.
A szíriai elnök unokaöccse lapértesülések szerint a múlt héten azért lőtt agyon egy magas rangú katonát, mert az nem volt vele elég előzékeny a dugóban. Szombaton több ezren tüntettek az eset miatt, Szulejmán Hilál el-Aszadot pedig letartóztatták.
Bassár el-Aszad szíriai elnök szerint a hadsereg kénytelen egyes területeket feladni, hogy fontosabb helyeken harcolhasson a lázadók ellen, a háború kiterjedtsége miatt a haderő emberhiánnyal küzd.
Nehezen találnak mérsékelt ellenzékieket Szíriában az amerikai kiképzőtáborokba. A beválogatottak közül pedig sokan távoznak, amikor megtudják: nem harcolhatnak Aszad elnök csapatai ellen.